23 ARALIK EHLİYET SINAV SONUÇLARI BUGÜN SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK ? EHLİYET SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK ?

23 ARALIK  EHLİYET SINAV SONUÇLARI BUGÜN SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK ? EHLİYET SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK ?

Ehliyet sınav sonuçları için binlerce sürücü adayının heyecanlı bekleyişi bugün sona erecek. Direksiyon sınavına katılmaya hak kazanmak için sınav sonuçlarını bekleyen sürücü adayları, “ehliyet sınav sonuçları saat kaçta?” sorusunun yanıtını arıyor. Peki ehliyet sınav sonuçları saat kaçta? İşte 23 Aralık ehliyet sınav sonuçları sorgulama ve detaylar.

Ehliyet sınav sonuçları için sürücü adaylarının heyecanlı bekleyişi bugün sona eriyor. Binlerce adayın katılımıyla 23 Aralık’ta yapılan ehliyet sınavı sonrasında sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Direksiyon sınavına katılmaya hak kazanmak için sorulan zorlu sorulara doğru yanıt vermek için çabalayan adaylar, sınavın ardından gözünü sonuçların açıklanacağı tarihe dikmişti. Peki ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? 23 Aralık ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı?

23 Aralık günü binlerce sürücü adayının katılımıyla gerçekleştirilen ehliyet sınavı sonrasında adaylar heyecanla sonuçların açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Direksiyon sınavına katılmaya hak kazanmak isteyen ve böylece ehliyet almak için son aşamaya girmek isteyen adayların heyecanla beklediği ehliyet sınav sonuçları bugün erişime açılacak, ancak sınav sonuçlarının açıklanacağı saat belli değil.

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) tarafından yapılan ehliyet sınavından 70 puan ve üzeri alan adaylar, önümüzdeki haftalarda yapılacak olan direksiyon sınavına da katılmaya hak kazanacak ve ehliyet almak için son bir aşama kalacak.

Ehliyet sınav sonuçları açıklandıktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı’nın veya Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden sonuçlar görüntülenebilecek. Adaylar T.C. Kimlik Numarası ile sorgulama yaparak ehliyet sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

Ehliyet sınav sonuçlarını bekleyen sürücü adayları, bir yandan da ehliyet almanın ikinci aşaması olan direksiyon sınavının tarihini araştırmaya başladı. Yazılı ehliyet sınavından 70 ve üzeri puan alan adayların katılmaya hak kazanacağı direksiyon sınavı için tarihi araştıran sürücü adayları, “direksiyon sınavı ne zaman yapılacak?” sorusunun yanıtını arıyor.

Direksiyon sınavının yapılacağı tarih net olarak belli değil ancak tahminlere göre ehliyet sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra 15-20 gün içerisinde gerçekleştirilecek. Direksiyon sınavının tarihi, kursumuz tarafından adaylara duyurulacak.

Kaynak :Habertürk